Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – dlaczego warto zachować ostrożność?

Oferta firm pożyczkowych dla osób mających zadłużenia to szansa na uregulowanie bieżących zobowiązań, pokrycie wydatków i niezwykle często możliwość uporania się z trudną sytuacją finansową. Z drugiej strony jednak, przy nieprzemyślanym zaciąganiu zobowiązań, kolejna pożyczka może stanowić zagrożenie w postaci powiększenia całkowitej sumy wszystkich długów i doprowadzić do spirali zadłużenia. Podpowiadamy, co zrobić, by uniknąć takiej sytuacji i jednocześnie poradzić sobie z obecnymi zadłużeniami.

Problemy już w młodym wieku?

Według raportu Rynek pożyczek gotówkowych polski pożyczkobiorca to najczęściej osoby w wieku od 20 do 40 lat, z czego najwięcej osób zaciągających zobowiązania nie przekroczyło 32. roku życia. Według badań niemal 30 proc. pożyczkobiorców stanowią osoby powyżej 40 lat, jednak jet to najbardziej solidna grupa klientów, ponieważ niemal 90 proc. osób spłaca zaciągnięte zobowiązania finansowe terminowo.1 Z podanych informacji wynika, że największy problem z regulowaniem rat pożyczek i kredytów mają osoby młode. Według specjalistów wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim nieodpowiednia edukacja finansowa. Polacy nie są uczeni gospodarowania swoim budżetem, planowania wydatków oraz gromadzenia oszczędności.

Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych – kiedy są bezpieczne?

Kolejna pożyczka może być rozwiązaniem problemów finansowych, o ile zostanie zaciągnięta z głową! Warto wnioskować o udzielenie zobowiązania wyłącznie w sytuacji, gdy posiada się środki na spłacenie. Pożyczki długoterminowe dla zadłużonych oferowane są najczęściej przez firmy pożyczkowe w dwóch postaciach:

  1. Pożyczki długoterminowe na oświadczenie – zazwyczaj ograniczone kwotą maksymalną. Nie wymagają zaświadczeń ani innych dokumentów potwierdzających zatrudnienie i wysokość dochodów, poza oświadczeniem, które złożyć musi sam wnioskujący.

  2. Pożyczki długoterminowe z poręczycielem – opcja wykorzystywana w przypadku wysokich kwot. Poręczenie jest zabezpieczeniem dla firmy pożyczkowej w przypadku niesolidności pożyczkobiorcy.

1https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=2ahUKEwisro_lu8fiAhWNAxAIHVebAHUQFjABegQIBhAC&url=https%3A%2F%2Fgf24.pl%2Fbiznes-raport%2Fitem%2Fdownload%2F290_84adb2eae61ae6e1e80384dcc8dbac34&usg=AOvVaw0ne7oD8fSgywsI463XbYnl